8 POWAŻNYCH OSTRZEŻEŃ DLA OSÓB Z NIEDOBOREM MAGNEZU. I JAKI MAGNEZ BRAĆ

Spread the love
  Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"  ... sprawdź to ... i >>>         

8 POWAŻNYCH OSTRZEŻEŃ DLA OSÓB Z NIEDOBOREM MAGNEZU, JAKI MAGNEZ JEST PRZYSWAJALNY I JAK GO ROZPOZNAĆ

Wiele osób nawet nie wie, jak dla zdrowia cenny jest magnez. Aż trudno uwierzyć, że magnez jest potrzebny w aż trzystu różnych funkcjach biochemicznych ( np: ma wpływ na energię, wytrzymałość kości, regulację temperatury, odporność, działa uspokajająco, uczestniczy w syntezie białek, przeciwdziała niedotlenieniu itp.).
KIEDY BRAKUJE MAGNEZU: Jeśli lubisz w nadmiarze kawę, alkohol, odczuwasz wzmożony stres, przyjmujesz leki moczopędne, antybiotyki, środki antykoncepcyjne możesz mieć niedobory magnezu.Wiele osób też nie wie JAKI MAGNEZ JEST PRZYSWAJALNY i jak czytać etykiety i co z tą witaminą B6 – ale o tym na końcu artykułu. Najpierw o tym jak rozpoznać niedobór w organizmie, czyli wspomnianych 8 poważnych ostrzeżeń
przepisynazdrowie-pl-8-ostrzezen-niedoboru-magnezu-objawy-xrodla-magnezu-jaki-magnez-i-wit-b6

A OTO 8 POWAŻNYCH OBJAWÓW NIEDOBORU MAGNEZU

1. BEZSENNOŚĆ, STRES, LĘK I UCZUCIE ZMĘCZENIA PSYCHICZNEGO I FIZYCZNEGO
Magnez jest niezbędny dla uspokojenia umysłu i zwiększenia uczucia odprężenia. Niski poziom magnezu może prowadzić do nadpobudliwości i bezsenności. W nocy zamiast głębokiego snu często się budzimy. Jeśli cierpisz na bezsenność weź magnez przed snem. Niedobór magnezu ma wpływ na układ nerwowy. Niedobory magnezu powodują wzrost uczucia niepokoju, uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego i zmniejszoną zdolność organizmu do radzenia sobie ze stresem.
2. SŁABE TRAWIENIE
Niedobór magnezu ma wpływ na układ trawienny.
3. WYSOKIE CIŚNIENIE KRWI
Magnez wraz z wapniem odgrywają istotną rolę w normalizacji poziomu ciśnienia krwi. W ostatnim badaniu, opublikowanym w American Journal of Clinical Nutrition, okazało się, że dieta bogata magnezu można zmniejszyć ryzyko udaru i zawału serca o 8%.
4. DRŻENIE POWIEK, SKURCZE ŁYDEK, NAPIĘCIA MIĘŚNI 
Skurcze łydki, drżenie powiek jest bardzo często objawem niedoboru magnezu. Niedogodności te mijają po rozpoczęciu zażywania magnezu. Podobnie objawem niedoboru magnezu są NAPIĘCIA W GÓRNEJ CZĘŚCI PLECÓW, SZYI I RAMION CZY UCZUCIE MROWIENIA.
5. ZABURZENIA ZE WZROKIEM
Problem z widzenie czy mętnienie soczewki może być objawem niedoboru magnezu.
6. BÓLE GŁOWY, KRĘGOSŁUPA, ZABURZENIA RYTMU SERCA, PROBLEMY Z PAZNOKCIAMI I WŁOSAMI
Kołatania serca, bóle głowy często również mijają gdy zaczniemy zażywać magnez. Magnez ma także wpływ na stan naszych kości (chroni przed osteoporozą, złamaniami kości, łamliwością zębów, utratą szkliwa zębów a także ma wpływ na stan naszych paznokci i włosów (niedobór powoduje ich łamliwość i kruchość)
7. PRE-MENSTRUACYJNE ZATRZYMYWANIE PŁYNÓW W ORGANIZMIE, PSM I BRAK RÓWNOWAGI HORMONALNEJ
Jeśli masz objaw zatrzymywania wody w organizmie przed miesiączką (co objawia się gwałtownym przyrostem wagi w tym czasie) zacznij zażywać magnez.
8. WAŻNE DLA PRZYSZŁYCH  RODZICÓW

  • COŚ DLA PRZYSZŁYCH OJCÓW: Chcesz być ojcem zdrowych i mądrych dzieci – jedz magnez – magnez zwiększa żywotność i ruchliwość plemników !!! 
  • I COŚ DLA PRZYSZŁYCH MATEK: niedobór magnezu może powodować samoistne poronienie, skrócić ciążę i zmniejszyć wagę noworodka
JAKI MAGNEZ PRZYSWAJALNY

Rodzajów magnezu jet bardzo wiele ale niekoniecznie te najbardziej reklamowane są najlepsze. W magnezie najważniejsza jest ilość czystego magnezu i przyswajalność (wchłanialność). Jednym z takich bardzo dobrze przyswajalnych rodzajów magnezu jest CYTRYNIAN MAGNEZU (poza cytrynianem magnezu znajdziesz: chelat, tlenek, chlorek, siarczan, węglan, mleczan, stearynian, diglicynian , octan, asparginian, pidolan, glukonian. Powyższe związki dzieli się na organiczne(cytrynian, mleczan, pidolan, glukonian, octan, asparginian, stearynian) i nieorganiczne (tlenek, chlorek, siarczan, węglan).

JAK CZYTAĆ ETYKIETY Z PREPARATAMI Z MAGNEZEM, CZYLI JAK ROZPOZNAĆ DOBRY MAGNEZ

Najprościej ujmując NA ETYKIECIE MUSIMY SZUKAĆ  jaka jest zawartość magnezu w postaci jonowej (a nie ilość Mg).
Jeśli  etykiecie jest napisane, że  w 1 tabletce (dawce) jest 400mg chlorku magnezu, a zawartość jonów magnezu (czystego magnezu wynosi 50mg. Właśnie to 50mg jest rzeczywistą ilością zawartości magnezu w tym produkcie i na to trzeba zwracać szczególną uwagę (warto wiedzieć, że średnie dzienne zapotrzebowanie na magnez wynosi około 400mg).

MAGNEZ A WITAMINA B6 I GDZIE SZUKAĆ MAGNEZU

I do tego dochodzi jeszcze kwestia witaminy B6. Dlaczego ? Otóż okazuje się, że witamina B6 aż o 30% zwiększa wchłanialność magnezu. Nie ma jednak sensu kupować magnezu z dodatkiem witaminy B 6 (lepiej i dokupić magnez i witaminę B 6 osobno).

I NA KONIEC GDZIE SZUKAĆ MAGNEZU, CZYLI PRODUKTY BOGATE W MAGNEZ:  kakao, kasza gryczana, czekolada gorzka, orzechy (przede wszystkim orzechy laskowe, migdały, pekany, brazylijskie), płatki owsiane, pestki dyni to produkty, które powinny zagościć na co dzień w twoim jadłospisie.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

źródło: gabinetrefleksoterapii.pl/magnez-stop-dezinformacji-kupuj-madrze/, portal.abczdrowie.pl/niedobor-magnezu-w-organizmie

: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | CzasNaZioła | Naturalne Sposoby | popularne | Domowe Sposoby | Ciekawostki o zdrowiu | WeightLoss | UlubioneInspiracje