Substancja, która może powodować raka znajduje się w pastach do zębów

Spread the love
  Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"  ... sprawdź to ... i >>>         

TRICLOSAN, dlaczego jest tak groźny. Substancja, która może powodować raka znajduje się w pastach do zębów i innych kosmetykach i detergentach oraz…

Miliony ludzi na całym świecie ma do czynienia z tą wszechobecną substancją chemiczną codziennie !!!

I nie jest to fluor, którego szkodliwe działanie dla funkcjonowania tarczycy, powodujące niedoczynność tarczycy zostało niezbicie udowodnione >>> ani innych 105 NIEBEZPIECZNYCH LUB POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH SYBSTANCJI CHEMICZNYCH ZIDENTYFIKOWANYCH we krwi ochotników z 12 krajów europejskich w ramach badań „Detox” prowadzonych przez World Wildlife Fundation (WWF) w 2005 roku (program dotyczący problemu wzrastającej chemizacji w codziennym życiu człowieka).

PRZEPISYNAZDROWIE.pl-pasta-do-zebow

Przeciętny Amerykanin każdego dnia zużywa, przede wszystkim w kosmetykach i detergentach 5 miligramów tej substancji, co w przeliczeniu na całą populację USA daje około 1.5 tony na dzień” – mówi doktor Peter J. Vikesland z amerykańskiego instytutu Virginia Polytechnic Institute and State University.

„Ze względu na powszechność stosowania 5-chloro-2-(2,4-dichlorofenoksy)-fenolu,  substancję tę można znaleźć w niemal wszędzie – w wodach ściekowych, strumieniach, jeziorach czy rzecznych osadach” – dodaje naukowiec.

Jest to bardzo szkodliwa substancja chemiczna, która może przenikać przez skórę łatwo,  zakłócić równowagę hormonalną i sprzyjać rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych !!!

Okazuje się, że triklosan (bo o nim mowa) może być szkodliwy dla naszego zdrowia i powodować raka. Oto co pokazują badania:

– Chemical Research in Toxicology Journal publikuje badania nad substancją chemiczną dodawaną do past do zębów o nazwie triklosan. Badania ujawniły, że jeżeli triklosan jest stosowany w dużych ilościach, substancja może sprzyjać rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych. Ponadto wcześniejsze badania wykazały również, że substancja ta może być bardzo szkodliwa dla zdrowia człowieka.

– Jedno z badań z 2008 roku, które zostały opublikowane w czasopiśmie The Journal of Environmental Health Perspective wykazały, że triklosan stwierdzono w moczu 75% badanych osób na 2517 w wieku powyżej 6.

– W ramach kampanii „Detox” prowadzonej przez World Wildlife Fundation (WWF) w 2005 roku we krwi ochotników z różnych krajów europejskich ZIDENTYFIKOWANO aż 107 NIEBEZPIECZNYCH LUB POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH SYBSTANCJI CHEMICZNYCH !

Celem przeprowadzonych badań było podkreślenie problemu wzrastającej chemizacji w codziennym życiu człowieka, ale przede wszystkim określenie toksyczności używanych powszechnie przez każdego z nas substancji chemicznych. Badania te wykryły triklosan we krwi 39 ochotników pochodzących z 12 krajów Europy.

– Szwedzcy naukowcy wykryli triklosan w mleku karmiących matek, co świadczy, że triklosan jest absorbowany przez organizm ludzki w znacznych ilościach (Russell, 2004) i podobnie jak inne związki chloroorganiczne, może kumulować się w tkance tłuszczowej.

– Natomiast badania przeprowadzane na myszach wykazały, że triklosan poprzez interferencje z hormonami tarczycy, powoduje hipotermię, która objawia się obniżeniem temperatury ciała i powoduje ogólny efekt depresyjny centralnego układu nerwowego.

– W rzekach powierzchniowych Europy, Ameryki Południowej czy Stanów Zjednoczonych wykrywane są zanieczyszczenia ściekami organicznymi, w tym produktami higieny osobistej. Jak wynika z szeroko zakrojonych amerykańskich badań z 2002 roku, triklosan wykryto w 57% spośród 139 testowanych zbiorników wodnych

– Na podstawie badań stwierdzono, że triklosan może odpowiadać za wzrost komórek nowotworowych oraz zaburzać prawidłowy rozwój ludzi i zwierząt.

Najwięcej rakotwórczego triklosanu stwierdzono we krwi kobiet

We wspomnianych wyżej badaniach w ramach kampanii „Detox” prowadzonej przez World Wildlife Fundation (WWF) w 2005 roku ochotników do badań dobrano w sposób pokoleniowy – babcie, matki i dzieci. Największe stężenia triklosanu oznaczono we krwi matek, natomiast najniższe maksymalne stężenie stwierdzono u dzieci. Matki stanowiły również najliczniejszą grupę osób u których wykryto triklosan.

Główną przyczyną najwyższego stężenia związku we krwi matek jest częstszy kontakt z tą substancją obecną w kosmetykach i środkach czystości. Właśnie ta grupa wiekowa zakumulowała największą ilość triklosanu, ponieważ jest narażona na kontakt z tą substancją niemal od początku wprowadzenia jej do przemysłu czyli od ponad 30 lat.

W JAKICH PRODUKTACH ZNAJDUJE SIĘ TRIKLOSAN
Triklosan to środek przeciwgrzybiczy, przeciwbakteryjny i konserwujący, który jest szeroko stosowany w przemyśle. Według norm, maksymalne stężenie wynosi 0,3%.

Jest stosowany wszędzie tam gdzie występować ma „biobójcze” i „biostatyczna”, „antyseptyczna” funkcja preparatu. Ma to istotne znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się drobnoustrojów, redukcji ryzyka zakażeń czy profilaktyki chorób przyzębia i jamy ustnej.

Triklosan znajduje się w takich produktach jak:

– pasty do zębów,

– płyny do płukania gardła,

– mydła,

– żele pod prysznic,

– żele do mycia twarzy,

– środki do higieny osobistej,

– kremy, lotiony,

– pudry i podkłady do twarzy,

– szminki,

– dezodoranty – zobacz dlaczego jeszcze dezodoranty są rakotwórcze >>>

– środki do odkażania rąk,

– detergenty

– deski do krojenia,

– zabawki.

A tymczasem miliony ludzi na świecie codziennie używa antybakteryjnej, ale i tej  rakotwórczej substancji do mycia zębów. Triklosan jest bowiem jednym ze składników popularnej pasty Colgate Total koncernu Colgate-Palmolive.

Koncern deklaruje, że jego pasta jest bezpieczna. Firma powołuje się przy tym na rygorystyczne postępowanie amerykańskiego urzędu regulującego rynek leków i żywności (Food and Drug Administration – FDA) z 1997 roku, w wyniku którego pozwolono na sprzedaż pasty jako sprzedaż leku bez recepty.

Choć koncern dostarczył wówczas pewnych naukowych dowodów na bezpieczeństwo stosowania triklosanu w pastach do zębów, to kwestia ta nie była do końca jednoznaczna, zwłaszcza z uwagi na fakt ukrycia 35 stron dokumentacji.

Wątpliwości pozostają do dziś, tym bardziej po ujawnieniu pełnych wyników badań opinii publicznej. Mimo opublikowanych wyników badań producent pasty Colgate i jego konkurencja zgodnie twierdzą, że jest to składnik bezpieczny dla zdrowia.

DLACZEGO TRIKLOSAN JEST GROŹNY DLA ZDROWIA LUDZI I ZWIERZĄT

Triklosan ma zdolność:

przenikania przez skórę,

– powoduje nierównowagę hormonalną oraz

– zakłóca w funkcjonowanie hormonów (podobnie jak fluor dodawany do past do zębów, który również wywołuje zaburzenia hormonalne powodujące niedoczynność tarczycy),

– może sprzyjać rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych,

– może odpowiadać za wzrost komórek nowotworowych,

– może zaburzać prawidłowy rozwój ludzi i zwierząt.

Amerykańscy regulatorzy zastanawiają się nadal nad odpowiednimi zmianami w prawie. Stan Minnesota w maju 2014 roku zakazał używania tej substancji w wielu produktach, zaś firmy handlowe same wycofują już produkty z triklosanem. Używanie triklosanu jest obecnie zakazane m.in. w Kanadzie.

Do Ciebie należy wybór, zwłaszcza pamiętając o wynikach w/w badań a szczególnie tych prowadzonych w ramach
kampanii „Detox” prowadzonej przez World Wildlife Fundation (WWF) w 2005 roku, które pokazały, że we krwi ochotników z 12 krajów europejskich ZIDENTYFIKOWANO AŻ 107 NIEBEZPIECZNYCH LUB POTENCJALNIE NIEBEZPIECZNYCH SYBSTANCJI CHEMICZNYCH !

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu. Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania „...mogę podsumować moje odchudzanie. Minęły 3 miesiące. I mam SUPER REZULTAT ! W sumie w ciągu 3 miesięcy (i tydzień) schudłam… ponad 15 kg (a dokładniej SCHUDŁAM AŻ 15,2 kg!). Jak dla mnie to rewelacja!....>>>"   ... sprawdź to ... i >>> zobacz więcej: przepisynazdrowie.pl #zdrowie #ciekawe #popularne #przepisynazdrowie #porady #kobieta #zdrowotne #przepisy #rady #metody #ciekawostki ... źródło:Choroby

Substancja, która może powodować raka znajduje się w pastach do zębów i innych kosmetykach i detergentach oraz…
http://przepisynazdrowie.pl/substancja-ktora-moze-powodowac-raka-znajduje-sie-w-pastach-do-zebow/…
TRICLOSAN, dlaczego jest tak groźny.

źródło: myhealthystories.com/chemical-found-colgate-toothpaste-linked-cancer/,biolog.pl/article4370,pl.wikipedia.org/wiki/Triklosan, assets.panda.org/downloads/generationsx.pdf, forsal.pl/artykuly/815798,popularna-pasta-do-zebow-zawiera-srodek-rakotworczy-sa-nowe-wyniki-badan.html, bloomberg.com/news/2014-08-11/in-35-pages-buried-at-fda-worries-over-colgate-s-total.html

: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | CzasNaZioła | Naturalne Sposoby | popularne | Domowe Sposoby | Ciekawostki o zdrowiu | WeightLoss | UlubioneInspiracje