Naturalne, domowe sposoby na żylaki. Zaskakująco szybkie efekty. Żylaki, bolesne i opuchnięte nogi czy pękające naczynka włosowate, to dolegliwości, które coraz więcej ludzi na całym świecie. Problemy z żylakami i puchnięciem nóg są przejawem osłabionych naczyń krwionośnych w wyniku zewnętrznych jak i wewnętrznych czynników.
Do takich czynników sprzyjających powstawaniu żylaków należy: chodzenie w niedopasowanych i niewygodnych butach, zbyt wysokie obcasy butów, stojąca lub siedząca praca, mała aktywność fizyczna, nadwaga i otyłość, ciąża, niewłaściwa dieta. Warto w ramach diety spożywać więcej: białka, witaminy C, kwasów Omega 3, jabłek, pestek słonecznika, zmniejszając spożycie cukrów i tłuszczów trans.
zdjęcie: źródło
Naturalne domowe sposoby na żylaki i opuchnięte nogi
I Domowy Sposób – Do wykonania tej mikstury potrzebujemy: 10 owoców kasztanowca i 0,5 litra wódki. Kasztany obrać ze skóry i posiekać. Wrzucić do słoika, wlać alkohol, szczelnie zamknąć i mocno potrząsając wymieszać. Umieścić w ciepłym i ciemnym miejscu na 3 tygodnie. W tym czasie należy miksturą co kilka dni potrząsać, żeby wszystko dobrze wymieszać. Po trzech tygodniach można smarować nogi. Można również wymieszać z maścią z nagietkiem i smarować jak kremem, wtedy mniej będzie się wysuszać nasza skóra.
SKOMENTUJ i POLUB BLOG: facebook.com/PrzepisyNaZdrowie
– bądź na bieżąco – zobacz co budzi zainteresowanie, wśród osób interesujących się medycyną naturalną i alternatywną >>>
i POLUB PrzepisyNaZdrowie
II Domowy Sposób wg Dziennika Klasztornego Ojca Grzegorza – potrzebujemy po 50 gram n/w ziół: kwiat kasztanowca, kłącze tataraku, liść babki lancetowatej, ziele drapacza kwiat arniki, kwiat nagietka. Wszystkie zioła wymieszać i wsypać 5 łyżeczek do 0,5 litra wody, gotować 5-6 minut i odstawić pod przykryciem na 30 minut. Następnie namoczyć kompres np z gazy i przykładać na miejsca objęte żylakami 2razy w ciągu dnia i na noc. Dodatkowe zalecenia to: często odpoczywać unosząc nogi wyżej, starać się jak najmniej stać w jednym miejscu, jeść dużo jabłek, surówek i nasion słonecznika, nie dopuszczać do zaparć, chronić nogi przed zadrapaniem gdyż dłużej wtedy krwawią.
Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.